ArGe İşbirliği Proje Çağrıları

Blog

By: pinovasyon | July 08, 2017

Dalga Enerjisi
Dalga Enerjisi Çeşitleri

Dalga enerjisi çeşitleri arge faaliyetleriyle doğru orantılı artış göstermektedir. Makalemizde gelgit, akıntı gibi farklı çalışma prensiplerine sahip tasarımlar incelenecektir.

Category: inovasyon 

Tags: Teknoloji, YATIRIM 

By: pinovasyon | June 28, 2017

Hayatımızı kolaylaştıran, ilginç inovasyon örnekleri aşağıda sırasıyla verilmiştir.

inovasyon örnekleri
insan destek cihazı

Category: inovasyon 

Tags: Patent, Teknoloji, YATIRIM 

By: pinovasyon | June 21, 2017

Üniversite Sanayi işbirliği nedir konusunda sıkça sorular gelmektedir. Üniversite ve sanayinin aynı amaç ve çıkarlar için oluşturdukları çalışma ortaklığı olarak tanımlanabilir.

üniversite sanayi işbirliği

Category: inovasyon 

Tags: Universite, Arge 

By: pinovasyon | June 21, 2017

Patent inovasyon ilişkisi;

Bu makalemizde, patent ile inovasyon nasıl yapılır anlatılacaktır. İnovasyon ve patent arasında ikili bir ilişki vardır.  İnovasyon çalışmaları ile patent elde ederken, mevcut patentleri araştırıp, verileri inceleyerek inovasyon yapabilirsiniz. Patenten inovasyona gidebilmeniz için patent araştırma stratejinizi iyi oluşturmalısınız. Bu makalede patent araştırma stratejisinin faydalarından ve elde edilen verilerin firmaların patent portföy yönetim stratejilerini ve teknoloji yönetim stratejilerini belirlemede nasıl kullanıldığını örneklerle anlatılacaktır.

patent inovasyon
Patent inovasyon

Category: inovasyon 

Tags: Patent, Teknoloji, YATIRIM 

By: pinovasyon | June 21, 2017

Arge ve inovasyon

Bir firmaya arge ve inovasyon yatırımı yapmak için patent performans ölçümü en önemli faktörlerden biridir. Genel olarak, patent sayısındaki bağıl artış firmanın entelektüel seviyesi ve ekonomik güç göstergesi için dikkate alınmaktadır.

Category: inovasyon 

Tags: Arge, Patent, YATIRIM 

next>>